Opnieuw zoeken
Terug naar de vorige pagina...

 
Vraag van  
Harry Boudewijns uit s-Gravendeel
 
Vraag
"Wij vissen een zomercompetitie in een vijver (kreek) die 2,5 jaar geleden is uitgebaggerd, maar het probleem is dat er zo slecht word gevangen. Het water is 2 a 2,5 meter diep. Mijn vraag is waar zit dat in, want met casters vang je ze ook niet. Moet ik mijn techniek veranderen en wat voor samenstelling voer zou ik moeten maken? (Hebben jullie ervaring met deze situatie?)"
 
Antwoord  
Hallo Harry,

Uw vraag is best moeilijk te beantwoorden omdat ik het water persoonlijk niet ken en uit de vraag niet kan opmaken of u met de vaste hengel of feeder vist. Ik ga daarom uit van de aanname dat u met de vaste hengel vist en eenieder slecht vangt.

Het kan natuurlijk zijn dat er gewoon heel weinig vis zit en dan wordt het een stuk eenvoudiger. Immers veel vis betekent veel beet en dan vangt iedereen vis. Bij weinig vis is het voornamelijk een kwestie van aanpassing van de techniek en ook de voersamenstelling kan bepalend zijn.

Laten we beginnen bij de techniek.
Vis zo licht mogelijk, dat betekent altijd vissen met elastiek, het liefst de rode kleur.
Hoofdlijn 10/100 en onderlijn 8 of 7/100.
Een kleine haak (max. 16, maar liever 18 of 20 van Kamazan B511) vangt altijd meer vis omdat de aasaanbieding veel natuurlijker is.
Een dobber van maximaal 1 gram omdat er mogelijk onderstroming staat, echter wanneer het kan met 0,5 gram.
Peil secuur en ga niet meteen 20 centimeter op de bodem vissen maar start altijd met een staande haak.
Probeer ook eens op half water en verplaats ook het lood, dat doet soms wonderen.
Verder is het zaak dat naar gelang het aasgedrag van de vissen regelmatig een paar casters wordt bijgeschoten. Dan blijft de vis actief. Dit heeft geen zin wanneer u weinig beet krijgt, maar dat lijkt mij logisch. Wel dient de voerstek te worden onderhouden en niet door ballen voer bij te voeren maar door casters of maden bij te schieten. Blijf altijd actief en probeer zo veel mogelijk uit.

Vist u met de feeder dan kunt u daar eveneens op inspelen. Hier geldt in beginsel hetzelfde.
Dunne lange onderlijnen met kleine haakjes brengen in de regel veel meer vis op. Probeer ook eens te vissen met een drijvende made of caster. Op die manier wordt het aas boven de bodem aangeboden.
Vis ook eens met een loodje want het voer wordt niet opgegeten wanneer er weinig vis zit. Veel vissers maken de fout door constant volle korfen te voeren terwijl er nauwelijks vis wordt gevangen. U kunt dan veel beter met een loodje vissen omdat u geen aas meer brengt en minder geluid maakt. Dit alleen wanneer er weinig vis zit.
Zit er veel vis dan moet u constant blijven voeren anders vertrekt de vis naar de buren.

Nu de voersamenstelling. Wanneer er weinig vis zit, dient het voer schraal te zijn en weinig levend aas te bevatten. Een combinatie met de hengel van 1 kg Match Speciaal en 1 kg X-dream levert bijna altijd vis op.
Met de feeder moet u de combinatie 1 kg Cage Feeder en 1 kg Sprint eens proberen.

Zoek het overigens niet altijd in het voer want daar zit het niet. De grootste fout die menig wedstrijdvisser maakt, is door constant de voersamenstelling te veranderen. Dan is het eind zoek en dat is slecht voor het zelfvertrouwen.
Veel beter is de tehniek aan te passen en uw ogen goed de kost te geven.

Succes en hartelijke groeten.
 
Datum   Door Volgnr.
21-01-2003   Jan Janssen* 0372.