Kabeljauw

Bereid de rijst volgens de aanwijzing op de verpakking. Bestrooi de vis met zout. Verhit de olie in een hapjespan of wok en bak hierin de peper, ui, gemberwortel en kurkuma 3 minuten. Leg de kabeljauw erbij, schep voorzichtig om en bak zachtjes 2 minuten. Schenk de yoghurt erbij en stoof zachtjes 8 minuten. Serveer de kabeljauw met de saus bij de wilde rijst. Strooi de koriander erover en garneer met limoenpartjes.

Ook lekker met chilisaus: verwarm 1 eetlepel sojasaus, 2 eetlepels droge sherry, 1 eetlepel honing, 1 eetlepel citroensap en 1 eetlepel chilisaus. Serveer deze saus bij de gebakken visfilets.


Wijn
Bij pikante vis doet een krachtige
rosé het altijd goed. Kies voor
een volfruitige Shiraz of Pinotage
Rosé uit Zuid-Afrika.



 
Pikante kabeljauw met wilde rijst
• Hoofdgerecht voor 4 personen personen; 585 kCal
• Bereidingstijd: 20 - 30 min.
Ingrediënten:
  • 4 stukken kabeljauwfilet van 150 g
  • 400 g witte & wilde rijst
  • 2 eetlepels (olijf)olie
  • 1-2 rode pepers zonder
  • zaadjes, in reepjes
  • 2 uien, gesnipperd
  • 3 cm verse gemberwortel, geraspt
  • 1 eetlepel kurkuma (geelwortel)
  • 250 ml volle yoghurt
  • 1 eetlepel verse koriander, gehakt
  • 1 limoen, in partjes


  • Bereid de rijst volgens de aanwijzing op de verpakking. Bestrooi de vis met zout. Verhit de olie in een hapjespan of wok en bak hierin de peper, ui, gemberwortel en kurkuma 3 minuten. Leg de kabeljauw erbij, schep voorzichtig om en bak zachtjes 2 minuten. Schenk de yoghurt erbij en stoof zachtjes 8 minuten. Serveer de kabeljauw met de saus bij de wilde rijst. Strooi de koriander erover en garneer met limoenpartjes.

    Ook lekker met chilisaus: verwarm 1 eetlepel sojasaus, 2 eetlepels droge sherry, 1 eetlepel honing, 1 eetlepel citroensap en 1 eetlepel chilisaus. Serveer deze saus bij de gebakken visfilets.


    Wijn
    Bij pikante vis doet een krachtige
    rosé het altijd goed. Kies voor
    een volfruitige Shiraz of Pinotage
    Rosé uit Zuid-Afrika.


    Met toestemming overgenomen van 'Tijd voor Vis'.

    Mensen die dit recept bekeken, bekeken ook:
    Toastje met gerookte zalm en guacamole
    Prak het vruchtvlees van een rijpe avocado fijn en meng er ½ eetlepel Mexicaanse (of taco-) kruiden... Lees verder
    Gebakken scholfilet met paprikasaus
    Wrijf de scholfilets in met zout en peper en besprenkel ze met 2 eetlepels sinaasappelsap. Laat de f... Lees verder
    Ministok met tonijn
    Laat de tonijn in een zeef uitlekken. Snijd het stokbrood open. Bestrijk de snijvlakken met mayonais... Lees verder
    Gebakken scholfilet met tomaat en kappertjes
    Snijd de tomaten in vieren, verwijder de zaadjes en snijd het vruchtvlees in kleine blokjes. Snijd d... Lees verder
    Zeetong met ansjovisboter
    Verhit de geklaarde boter in een koekenpan. Wentel de zeetongen door de bloem, schud het overtollige... Lees verder
    © Visserslatijn Nederland 2006-2012 - Alle rechten voorbehouden