Pureer met een staafmixer de palingfilets (houd er 1 achter voor garnering ) met de mierikswortel en de creme fraiche in een maatbeker. Maak de ‘paling-spread’ op smaak met versgemalen peper. Bereid het beslag voor de poffertjes volgens de gebruiksaanwijzing maar vervang de suiker door zout en versgemalen peper. Bak de blinis ( hartige poffertjes van boekweitmeel) in een poffertjespan.
Serveer de blinis besmeerd met wat palingspread en garneer met een reepje paling, wat citroenrasp en eventueel wat verse tuinkruiden.


 
Gerookte paling-spread op blini's
• Borrelhapje / Amuse voor 10 of meer personen personen; 95 kCalO
• Bereidingstijd:
Ingrediënten:
  • 200 gr palingfilets
  • 1 eetlepel mierikswortel, uit een potje
  • 200 g creme fraiche
  • versgemalen peper
  • 1 citroen
  • ½ pak poffertjes mix (ongezoet)
  • melk
  • olie


  • Pureer met een staafmixer de palingfilets (houd er 1 achter voor garnering ) met de mierikswortel en de creme fraiche in een maatbeker. Maak de ‘paling-spread’ op smaak met versgemalen peper. Bereid het beslag voor de poffertjes volgens de gebruiksaanwijzing maar vervang de suiker door zout en versgemalen peper. Bak de blinis ( hartige poffertjes van boekweitmeel) in een poffertjespan.
    Serveer de blinis besmeerd met wat palingspread en garneer met een reepje paling, wat citroenrasp en eventueel wat verse tuinkruiden.

    Met toestemming overgenomen van 'Tijd voor Vis'.

    Mensen die dit recept bekeken, bekeken ook:
    Roodbaarsfilet met broccoli en oudekaassaus
    Pel en snipper de ui. Bak de spekblokjes in een droge koekenpan met anti-aanbaklaag zachtjes uit. Vo... Lees verder
    Gebakken scholfilet met paprikasaus
    Wrijf de scholfilets in met zout en peper en besprenkel ze met 2 eetlepels sinaasappelsap. Laat de f... Lees verder
    Garnalenspiesjes met tomatenknoflooksaus
    Ontdooi de garnalen volgens de aanwijzingen op de verpakking. Dep de ontdooide garnalen droog met ke... Lees verder
    Forel met pestosaus en spek
    Was en droog de forellen. Bestrijk de binnenkant met de pesto en wikkel het spek om de forellen heen... Lees verder
    Tomatencurry met gamba's
    Laat de gamba’s eventueel ontdooien, spoel ze met koud water en dep ze droog. Pel de gamba’s en ... Lees verder
    Tajine van gemarineerde pangasius en geroosterde paprika
    Verhit de oven voor op 220 °C. Rooster de paprika’s op een bakplaat 25-30 minuten in het midden v... Lees verder
    Gebakken kabeljauwfilet met kruidige paprikasaus
    Hak de knoflook fijn. Snijd de courgette in blokjes. Snijd de helft van de paprika’s in repen en h... Lees verder
    © Visserslatijn Nederland 2006-2012 - Alle rechten voorbehouden