Hollandse garnaal

Voeg aan de zachte boter de peterselie, de bieslook, het citroensap, de knoflook, de steranijs, de peper en het zout toe. Smelt de boter goudbruin en voeg de Hollandse garnalen en de sjalotjes toe. Maak balletjes en zet even in de diepvries. Paneer ze vervolgens op Engelse wijze. Maak een ragout van de wortelen en de selderij. Bak de groenten zonder ze te kleuren, voeg de kruiden en de rest van de grijze garnalen toe. Breng goed op smaak met peper en zout. Voor het brandnetelsap: blancheer de blaadjes, laat ze uitlekken en vervolgens schrikken in koud water. Mix en haal het mengsel door de zeef. Voeg vervolgens peper en zout aan het sap toe en werk op met de boter. Mix de feta en leng aan met melk indien nodig. Bak de waterkers samen met de gehakte hazelnoten in boter. Schik de waterkers in het midden van het bord en dresseer er een bolletje Hollandse garnalen op. Dresseer de groenteragout eromheen en werk af met een streepje brandnetelsap en fetacrème.


 
Gepaneerde Hollandse garnalen op een bedje van waterkers met brandnetel en feta
• Borrelhapje / Amuse voor personen;
• Bereidingstijd: 35 min. of meer
Ingrediënten:
  • 50 g Hollandse garnalen
  • 250 g boter
  • 25 g peterselie
  • 10 g bieslook
  • sap van ¼ citroen
  • 8 g fijngehakte knoflook
  • 15 g fijngehakte sjalotjes
  • 40 g wortelen
  • 40 g selderij
  • 1 el fijngehakte kruiden
  • 20 brandnetelblaadjes
  • 100 g feta
  • 1 bosje waterkers
  • 20 g gehakte hazelnoten
  • voldoende hoeveelheid steranijs, peper, zout, benodigdheden om te paneren op Engelse wijze (bloem, eieren, paneermeel)


  • Voeg aan de zachte boter de peterselie, de bieslook, het citroensap, de knoflook, de steranijs, de peper en het zout toe. Smelt de boter goudbruin en voeg de Hollandse garnalen en de sjalotjes toe. Maak balletjes en zet even in de diepvries. Paneer ze vervolgens op Engelse wijze. Maak een ragout van de wortelen en de selderij. Bak de groenten zonder ze te kleuren, voeg de kruiden en de rest van de grijze garnalen toe. Breng goed op smaak met peper en zout. Voor het brandnetelsap: blancheer de blaadjes, laat ze uitlekken en vervolgens schrikken in koud water. Mix en haal het mengsel door de zeef. Voeg vervolgens peper en zout aan het sap toe en werk op met de boter. Mix de feta en leng aan met melk indien nodig. Bak de waterkers samen met de gehakte hazelnoten in boter. Schik de waterkers in het midden van het bord en dresseer er een bolletje Hollandse garnalen op. Dresseer de groenteragout eromheen en werk af met een streepje brandnetelsap en fetacrème.

    Met toestemming overgenomen van 'Tijd voor Vis'.

    Mensen die dit recept bekeken, bekeken ook:
    Kerriezuurkool- en kabeljauwschotel
    Verwarm de oven voor op 200° C.
    Schil de aardappels, zet ze op in een laagje koud water met ee... Lees verder
    Panini met zalm en geitenkaas
    Snijd het stokbrood of de focaccia in vieren en snijd de stukken open. Bestrijk de snijvlakken dun m... Lees verder
    Indische lekkerbeksandwich
    Verwarm de oven voor op 160ºC.
    Leg de lekkerbekjes naast elkaar in een ovenvaste schaal of op... Lees verder
    Gebakken scholfilets met hartige appelcompote
    Wrijf de scholfilets in met zout en peper en laat ze even liggen. Schil de appels en snijd ze in stu... Lees verder
    Paprika's gevuld met tonijn en ansjovis
    Verwarm de oven voor op 200 graden.
    Laat de tonijn uitlekken. Snijd de ansjovisfilets in klein... Lees verder
    Schar in Indiase currysaus
    Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking gaar. Verhit de olie in een hapjespan. Fruit ... Lees verder
    Krabkoekjes met yoghurtdip
    Doe de krab in een kom. Verhit de boter in een pan en voeg ui, bleekselderij en paprika toe en bak 5... Lees verder
    © Visserslatijn Nederland 2006-2012 - Alle rechten voorbehouden