|
|
|
 |
|
 |
Haringsushi met komkommer |
|
 |
• Hoofdgerecht voor 4 personen personen; 560 kCal |
• Bereidingstijd: 30 - 45 min |
|
|
 |
Ingrediënten: |
|
2 zoute haringen (Hollandse nieuwe) 500 g sushirijst 6 el rijstazijn 4 tl suiker ½ komkommer en/of 1 avocado 4 norivellen wasabipasta
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking. Verwarm intussen de rijstazijn met de suiker en 2 tl zout tot de suiker is opgelost. Spreid de rijst uit op een schaal. Besprenkel met de rijstazijn en laat afkoelen tot kamertemperatuur.
Verdeel intussen de haringen in 4 helften en snijd ze in de lengte door zodat 8 repen ontstaan. Halveer de avocado, wip de pit eruit en verwijder de schil. Snijd de avocado en ook de komkommer in repen van gelijke grootte als de haring.
Wikkel een bamboematje in vershoudfolie. Leg er een norivel op. Verdeel met vochtige handen ¼ van de rijst over het norivel. Laat 2 cm aan de bovenzijde vrij. Druk de rijst iets aan. Leg op 4 cm van de onderzijde over de hele breedte 2 repen haring naast elkaar. Leg er repen avocado of komkommer op. Strijk langs de bovenzijde een dunne laag wasabi (pas op: wasabi is heet!).
Rol met het bamboematje vanaf de onderzijde de sushi strak op. Bewaar de sushirol eventueel tot gebruik in de koelkast. Snijd de rol met een nat scherp mes in plakken van 2 cm. Maak op dezelfde manier met de rest van de ingrediënten nog 3 rollen. Serveer de sushi met extra wasabi, sojasaus en naar wens wat ingelegde gember. Geef er eetstokjes bij.
Met toestemming overgenomen van 'Tijd voor Vis'. |
|
|
Mensen die dit recept bekeken, bekeken ook:
|
|
Tortillarolletjes met gerookte paling
Bestrijk 2 bloemtortilla's de zure room en verdeel er de veldsla en gerookte palingfilet over. Rol d... Lees verder |
|
Kerriezuurkool- en kabeljauwschotel
Verwarm de oven voor op 200° C.
Schil de aardappels, zet ze op in een laagje koud water met ee... Lees verder |
|
Gestoofde kabeljauw Mexicaanse stijl
Spoel de kabeljauwfilets af onder de koude kraan en dep ze droog. Bestrooi de filets met 1 eetlepel ... Lees verder |
|
Zalm-groente-pakketje
Strijk 4 stukken aluminiumfolie in met een laag kruidenboter. Let er op dat de stukken folie groot g... Lees verder |
|
Vishapjes met garnalen, zalm en tonijn
Tomaatjes gevuld met avocado en Hollandse garnalen
Halveer 6 kleine, stevige tomaten, hol ze ui... Lees verder |
|
Roodbaarsfilet met broccoli en oudekaassaus
Pel en snipper de ui. Bak de spekblokjes in een droge koekenpan met anti-aanbaklaag zachtjes uit. Vo... Lees verder |
|
|
|
|
|
|
© Visserslatijn Nederland 2006-2012 - Alle rechten voorbehouden |
|
| |
| | | | |