|
|
|
 |
|
 |
|
|
 |
• Soep voor 8 personen personen; |
• Bereidingstijd: 20 - 30 min. |
|
|
 |
Ingrediënten: |
|
600 g verse witvisfilet, in stukken (bv. wijting, rode poon, kabeljauw, zeebaars, schol etc.) 250 g gekookte mosselen 500 g gamba’s, gepeld en ontdooid 4 vleestomaten 1 venkelknol 5 eetlepels olijfolie 3 tenen knoflook, fijngehakt 3 uien, gesnipperd 2 preien, in ringen, alleen het wit 1 eetlepel verse Italiaanse kruiden, fijngehakt 1 eetlepel sinaasappelrasp 100 ml witte vermout of wijn 1,5 l visfond of visbouillon
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
Kruis de tomaten in en dompel ze heel even in kokend water. Ontvel de tomaten en snijd de tomaten in vieren. Schep de zaadjes eruit en snijd het vruchtvlees in blokjes. Snijd de stengels en het groen van de venkelknol. Bewaar het groen en snijd de venkelknol in kleine blokjes.
Kruid de stukken vis met wat zout en versgemalen peper. Verwarm 3 eetlepels olijfolie in een hapjespan. Bak de stukken wijting in de pan in 4-6 minuten net gaar. Schep ze op een bord en houd ze onder aluminiumfolie warm.
Fruit de knoflook, ui en venkel in 2 eetlepels olijfolie 2 – 3 minuten heel zachtjes glazig. Schep de tomaatstukjes, Italiaanse kruiden en sinaasappelrasp erdoor en bak ze even mee. Schenk de vermout erbij, laat alles even pruttelen en voeg dan ook de fond toe. Laat de soep 10 minuten zachtjes koken tot de groente gaar is.
Leg vervolgens de stukken vis, de mosselen en gamba’s in warme soepborden en schep de hete soep erop. Breng de soep pittig op smaak met zout en peper. Garneer met het achtergehouden venkelgroen.
Met toestemming overgenomen van 'Tijd voor Vis'. |
|
|
Mensen die dit recept bekeken, bekeken ook:
|
|
Vistajine met paprika
Snijd de citroen in vieren en snijd het vruchtvlees weg. Snijd de schil in repen. Roer in een grote ... Lees verder |
|
Garnalencocktail met komkommer
Schil de komkommer en snijd het stuk in de lengte doormidden. Schraap de zaadjes eruit en snijd de k... Lees verder |
|
Gegrilde zeeduivel met een Moorse dipsaus
Snijd de zeeduivel zoveel mogelijk in gelijke blokjes. Maak een marinade van de droge sherry met oli... Lees verder |
|
Spaghetti met clams
Spoel de clams af onder stromend water en laat ze in een vergiet goed uitlekken.
Verwarm de ol... Lees verder |
|
Kabeljauw spread
Schil de aardappelen en kook ze in weinig water met wat zout gaar. Breng intussen 3 dl water in een ... Lees verder |
|
Gestoomde kabeljauw op een bedje van groenten
Snijd de filet in twee stukken. Snijd de worteltjes, lente-uitjes en courgettes in luciferdunne reep... Lees verder |
|
|
|
|
|
|
© Visserslatijn Nederland 2006-2012 - Alle rechten voorbehouden |
|
| |
| | | | |