Actuele Barbeelvangsten

Collapse
X
 
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts
  • Pumpy
    Zeeltkolder

    • 20-07-2007
    • 364
    • 't Gooi

    #91
    Mooie vissen Collin en Wolf
    Wolf gefeliciteerd met je nieuwe PR.
    Aso, die 80er

    Vandaag zelf ook gevist op nieuwe stekken aan de IJssel
    Altijd lastig met die basaltblokken onder water, 4 korfjes verloren, maar toch aardig gevangen en....een nieuw PR
    Hier alvast een voorproef, verslag komt morgen...moet naar een verjaardag

    Met vriendelijke groet,

    Marcel
    Met vriendelijke groet,

    Marcel (Vis)Pomp

    Reageer

    • Wolf
      Barbeelspecialist

      • 08-09-2007
      • 1355
      • Betuwe

      #92
      Marcel, hoe maak jij die foto's zoals hierboven ??

      Of is er iemand bij je ??

      Ik vis merendeel alleen en ben dan aangewezen op de creativiteit van mijzelf
      of een toevallige voorbijganger, maar het zijn waanzinnige foto's, zeker die close-up's.

      Tell me please ,.......

      Elke week de nieuwste updates

      Reageer

      • Pumpy
        Zeeltkolder

        • 20-07-2007
        • 364
        • 't Gooi

        #93
        Hoi Wolf
        Ik vis meestal alleen
        1,5 jaar geleden zag ik een vriend van mij schitterende foto's maken van zijn karpers en vroeg me af hoe hij dat toch deed.
        Hij had een Olympus mju 400 met...AFSTANDSBEDIENING!!!
        Via marktplaats heb ik ook zo'n camera gekocht. (max 100 euro)

        Het is niet zo'n nieuwe camera en heeft ook een klein display
        en maar 4 megapixel. Maar ik ben er superblij mee.
        Het voordeel daarvan is natuurlijk dat je foto's kunt maken zonder hulp van anderen, maar vooral dat je meerdere foto's in korte tijd kunt maken.
        Je hebt dus geen zelfontspanner die je 10 seconden in spanning houdt
        Tevens stelt de camera zich scherp op het moment dat je de afstandsbediening indrukt.Super handig toch
        Hoop dat dit een antwoord op je vraag is.

        p.s. Er zijn ook wat leuke trucs om leuke foto's te maken.
        Bijvoorbeeld:
        -Kijk eens naar de vis als je een foto maakt, krijg je een hele andere foto van
        -Of maak de foto eens van onderen.
        Met vriendelijke groet,

        Marcel (Vis)Pomp

        Reageer

        • Wolf
          Barbeelspecialist

          • 08-09-2007
          • 1355
          • Betuwe

          #94
          Hey, kijk dat zijn ook leuke en interessante tips ,....

          Meteen ff op MP kijken.

          Thanks.

          B.T.W. je heb ook een mooi exemplaar in je handen ,...

          En de foto hierboven, ook weer een geweldige foto

          Elke week de nieuwste updates

          Reageer

          • pieterbeelen
            Newbie

            • 11-01-2007
            • 25
            • Velp

            #95
            Hoi actuele barbeelvangsten op de ijssel:
            Het gaat me super af met 13 keer vissen 32 barbelen tussen de 39 en de 78,5 cm. Ik las net op het forum dat er met gevlochten lijnen gevist wordt. Nylon is veel schuurbestendiger! Heb pas 1 barbeel verspeeld op lijnbreuk en dat was mijn eigen fout omdat ik niet genoeg druk uitoefende op de vis en hij in de stenen dook. Hengel boven je hoofd en zo ver mogenlijk de krib op lopen. Probeer de vis aan de zijkant van de krib te laden. Recht voor de krib lopen de stenen gewoon door.

            Veel barbeelsucces!

            Pieter Beelen

            Reageer

            • pieterbeelen
              Newbie

              • 11-01-2007
              • 25
              • Velp

              #96
              Oh ja even dit nog. Een klein onthaakmatje om mee te struinen kost maar 10 euro. Hoeft de barbeel niet op de stenen te liggen.
              Misschien willen ze zelfs graag op je matje liggen en krijg je sneller beet!
              Vis op de ijssel op verschillende plekken ben nog geen stek zonder barbeel tegen gekomen. Ze liggen haast overal denk ik maar sommige plekken zijn fijner te bevissen in verband met stenen en stroming.

              Tip voor extra vis: Beetje salami in de korf!

              Reageer

              • Wolf
                Barbeelspecialist

                • 08-09-2007
                • 1355
                • Betuwe

                #97
                Voor zover ik weet is het vissen met dyneema wel prettiger i.v.m. de directe reactie op de top i.v.m. beetregistratie.

                En bij het barbeelvissen zit je meestal al op de kop van de krib en heb je geen last van vastlopers in het basalt.
                Ik trek de vis juist in de volle stroming naar me toe en pas als hij aan de oppervlakte komt, trek ik hem naar de zijkant van de krib.

                Ik heb het nog niet meegemaakt dat mijn gevlochten lijn doorgeschuurd was, wel met nylon, dat knapte af alsof het een strotouwtje was.
                Daarom vis ik alleen met gevlochten lijn met een speciaal coating laagje om de druk op de lijn te verminderen.

                Maar ja, zo heeft ieder zijn eigen ervaring/techniek, zo houd ik ook nooit de hengel boven m'n hoofd, maar gewoon het eindstuk in de lies en draaien maar.
                Resultaat mag er wezen met deze techniek, ik heb ook al heel wat Barbelen gevangen op deze manier.

                Elke week de nieuwste updates

                Reageer

                • firesma
                  Met enige kennis...
                  • 25-04-2005
                  • 325
                  • Aan het water

                  #98
                  Ik maak gebruik van dyneema maar heb aan het einde een voorslag zitten van 2x de hengellengte. Persoonlijk vind ik dit fijn vissen.

                  Heb vandaag op die manier nog een barbus van een centimeter of 50 gevangen.

                  Reageer

                  • Wolf
                    Barbeelspecialist

                    • 08-09-2007
                    • 1355
                    • Betuwe

                    #99
                    Vanmiddag weer in de Waal zitten vissen, maar het was dit keer niet veel ,...

                    3 stuks geland, 1x 49, 1x 52 en 1x 42cm, .....en 2 korte aanbeten gehad.

                    Morgen weer een dag ,.....

                    Elke week de nieuwste updates

                    Reageer

                    • erik barbeel
                      Newbie

                      • 14-07-2007
                      • 34
                      • veenendaal

                      vadaag ook bij dodewaard zitten vissen 7 keer beet gehad en 3 gevangen van 78 64 en 55 ging dus niet slecht in 2 uur tijd morgen weer lekker viisen

                      Reageer

                      • Pumpy
                        Zeeltkolder

                        • 20-07-2007
                        • 364
                        • 't Gooi

                        Nieuwe stekken, nieuwe kansen.


                        Verslag van vrijdagochtend 14 september 2007.

                        e hele week had ik de kriebels.
                        Na onze Barbeelforumdag zou er pas het volgende weekend gevist worden en ik snakte werkelijk naar het water.
                        Ik hield het echter niet vol en na 4 dagen drukte op het werk besloot ik vrijdag eens goed voor mezelf te zorgen.
                        De baas had daar geen problemen mee en zo zat ik vrijdagochtend fris en fruitig in de auto.

                        Nou ja fris en fruitig? Fris in ieder geval wel, want er stond maar liefst 7 graden Celsius op de thermometer.
                        Tijd om mijn warmtepak maar eens aan te trekken en dat was een goed idee bleek aan de waterkant.Om iets voor 7en stond ik op mijn favoriete krib en kon gaan optuigen.

                        Gek is dat eigenlijk. Er zijn de wereld aan kribben, maar precies op die plek wilde ik weer zitten.Toch een beetje bijgeloof of vertrouwen he! Tja, als je voor 90% daar je vissen hebt gevangen waarom zou je verkassen?

                        Vandaag vis ik overigens met 2 montages. 1 hengel i.c.m. een mouthsnagger en in stiff-rig montage(krimpkousje).Gewoon de proef op de som en gaan.Binnen 3 kwartier ligt er een barbeel van 57 cm op het matje die de mouthsnagger combi niet kon weerstaan en dat begint goed....dacht ik.Het is na bijna 2 uur akelig stil en ik zit op de wip. Of ik blijf hier nog een paar uur zitten en wacht op een schooltje, of ik hop naar een volgende krib en zoek daar mijn geluk.

                        10 minuten later zit ik met veel tegezin een kribje verder en daar krijg ik hetzelfde verhaal. Ik krijg geen tikje en het vertrouwen zakt naar nul. Maar dan ineens als een donderslag bij heldere hemel begint de hengel te stuiteren en mag ik eindelijk het gevecht aangaan. Resultaat, 52 cm. Mooi, mooi, mooi!

                        Daarna keert de rust weder en ik peins....
                        Ik wil eigenlijk niet weg.Hier heb ik mijn vissen gevangen en ik begin de boel te overdenken.De gemiddelde lengte van de vissen op dit stuk varieert van 40 t/m 71 cm, maar het overgrote deel is toch wel onder in de 50 cm.

                        Dan neem ik de gok en pak mijn boeltje in, stap in de auto, rij 20 minuten en ga weer ergens zitten.Dit voelt niet goed, dit wordt helemaal niks en met veel tegenzin zet ik mijn spullen klaar en de eerste hengel staat in de steun. Ik loop naar mijn foedraal voor de 2e hengel, maar als ik de driepoot de rug toekeer begint de slip te zingen.

                        Wat een mazzel dat ik die altijd openzet i.v.m. het ontbreken van een baitrunner en snel pak ik de stok.
                        De vis vecht goed en ik ben blij! Heerlijk om dat bonken weer te voelen en even later schep ik de 3e barbeel van de dag. Op de mat meet ze 61 cm en snel zet ik de vis terug.

                        Inmiddels is het warmer geworden. Het warmtepak kan uit en ondanks dat het bewolkt is zit ik in mijn T-shirt te vissen.
                        Zou het door de spanning komen?
                        Tijd om daar over na te denken heb ik niet. De nieuwe stek werpt zijn vruchten of en fris en fruitig wordt wel heel erg letterlijk genomen. Alweer is er een hengel bezig met JA-Knikken en ik haal binnen.
                        Een vreemde dril. De vis vliegt naar de kant en komt toch wel makkelijk naar boven.

                        Nee maar!!! Een winde en zo schep ik mijn 2e winde ooit.
                        De misleiding wordt nu duidelijk. In het intro kondigde ik een nieuw PR aan. Je kon het eigenlijk al op je sloffen aanvoelen, want het ging hier namelijk niet om een barbeel, maar om mijn nieuwe PR Winde.

                        Deze stond op 40 cm en deze 45 cm is dan ook een aangename, maar zeer welkome verrassing.
                        Voor de meeste riviervissers stelt dit natuurlijk niks voor en zijn windes van 50 cm geen uitzondering.
                        Maar voor iemand die het voornamelijk moet hebben van slootjes, vijvers en kanalen is dit toch een prachtige vis.

                        Enfin, mijn dag is al goed maar het volgende uurtje mag ik nog 1 keer in de remmen knijpen.
                        Een vis probeert een hengel van de steun te stuiteren, maar ik ben er als de kippen bij.
                        Een loei zware vis maakt het me moeilijk en ik moet aardige kapriolen uithalen om deze achter de basalt blokken vandaan te krijgen.

                        Dan mag ik de laatste vis landen en uitgeteld ligt ook deze op de mat. Ippon voor Pompie en de dikbuik barbeel mag op de foto. Ik denk nog aan een verbe****** van mijn PR van 71 cm, maar daar komt deze niet aan.Met een kleine 65 cm ben ik helemaal tevreden en moe, maar voldaan ruim ik het boeltje op.

                        Zo zie je maar weer dat verandering van spijs, toch best wel doet eten.
                        Ik had er absoluut geen vertrouwen in en was volledig in de greep van mijn favoriete stek.
                        Het is een kwestie van durven en doorzetten natuurlijk. Makkelijker gezegd dan gedaan.
                        Tevens heb ik de handicap dat ik 2 uur in de auto moet zitten om aan ons zo geliefde water te zitten.
                        Wat zou jij kiezen? 2 uur rijden met 80% kans op vis? Of 2 uur zitten en een grote kans dat je blankt?
                        Best moeilijk he?
                        Met vriendelijke groet,

                        Marcel (Vis)Pomp

                        Reageer

                        • collin
                          barbeelverslaafde

                          • 18-06-2007
                          • 165
                          • Eindhoven

                          Pumpy,weer een mooi verslag.ja voor het vissen op barbeel moet
                          je weleens wat voor over hebben.Ik zou toch gaan voor 2 uur rijden
                          en 80% kans op vis.Vandaag ben ik ook weer geweest,naar mijn
                          favourite stek.Ik heb vandaag mij een breuk geschouwd en
                          een eind gelopen,voor 3 beten.Heb in totaal 5 kribben aangedaan.
                          Normaal vang ik er per krib 3-4 stuks.Maandag toch eens een andere
                          stek proberen.

                          mvg Collin
                          Aangepast door collin; 16-09-2007, 00:07.
                          Groetjes Collin

                          Reageer

                          • pieterbeelen
                            Newbie

                            • 11-01-2007
                            • 25
                            • Velp

                            Het blijft natuurlijk ook een questie van persoonlijke voorkeuren (met dyneema of nylon).
                            Ik zeg altijd wie vangt heeft gelijk dus als iemand met dyneema prima resultaten heeft blijf dan vooral zo vissen!
                            Gister op de ijssel 5 stuks tussen de 50 en 73 cm.
                            De slip stond weer lekker te gieren. Heerlijke drils. Maandag avond weer eens proberen.

                            Groeten,

                            Pieter

                            Reageer

                            • rickie
                              hoe kouder hoe beter
                              • 18-11-2005
                              • 2377
                              • Oldebroek

                              Gisteren 2 uur bij olst gezeten, niks gevangen.
                              Deze week dus:
                              maandag 3
                              dinsdag 2
                              zaterdag niks

                              Reageer

                              • antoinette
                                Specimen Hunter
                                • 13-11-2005
                                • 1926
                                • oudenhoorn

                                @pumpy mooi verslag heb ik nog wel een vraag, zou je eventueel met begeleidende foto, kunnen uitleggen wat een mouthsnagger is?

                                Reageer

                                Working...