spuiten antenne
Collapse
X
-
Groeten van Jan de visserReageer
-
Hoi Tester,Hallo Roha mooi he wintervissen maar dan achter de pc
zoals je weet word het drijfvermogen bepaalt door de inhoudsmaat van wat er nog boven water uit steekt
het gewicht van de antenne is al verwerkt in de uitloding
een antenne van 1mm dik en 30 mm lang verplaats +- 0,023 cc water = dus 0,023 gr
een antenne van 1,2 mm dik en 30 mm lang verplaats =- 0,034 cc water = dus 0,034 gr
als die fiberglas antenne van 1 mm dik op afstand gelijke zichtbaarheid geeft als een antenne van carbon van 1,2 mm heb je dus door die glasfiber
een =- 30 % betere beetregistratiekracht bij het zelfde zicht
Hier is geen speld tussen te krijgen. Ik drukte me in eerste instantie een beetje ongelukkig uit door over gevoeligheid te beginnen terwijl ik zichtbaarheid bedoelde.
Die 20% winst haalde ik uit het feit dat een antenne van 1,2mm tweetiende millimeter dikker is dan een antenne van 1,0 mm. Omdat je als visser meestal van opzij (tweedimensionaal) tegen de antenne aankijkt pak je dus 0,2mm (= 20 % van 1,2mm) qua zicht.Reageer
-
Ik had deze Fluo-spuitbussen ook al sinds vorige winter. Omdat ik geen deftig systeem vond om zonder al teveel verlies mijn antenne's(al gemonteerd op de dobber) te spuiten, waren deze bussen al in het vergeethoekje geplaatst...Antennes (fiberglas) voor de vaste stok maakte ik eerst op gewenste lengte en prikte ik in een plaatje foam. Daarna met de spuitbus vanuit diverse hoeken de antennes besprayen.
Op deze manier heb je het meeste rendement van je spuitbus omdat je in één keer meerdere antennes bewerkt.
Als je telkens een individuele antenne bespuit gaat er veel lak naast deze antenne verloren omdat de spray-hoek uit de spuitmond te breed is.
Van de week een houten plaatje gemaakt met gaatjes erin geboord voor het plaatsen van de antennes. Het spuiten gebeurt nu met een grotere hoeveelheid antenne's tegelijk, met een uitstekend resultaat.
Bedankt Ronald voor alweer een prima tip! Waar zou ik staan zonder jouw oneindig talrijke tips!

Vissen is NIET mijn hobby,
Vissen is mijn leven!Reageer
-
Benny ik heb pas een tip gekregen voor het spuiten van de dobbers ,je zoekt een stuk karton ,van dat inpak karton ,daar zitten van die ribbels op ,je snijdt het af op lengte van je onderantenne ongeveer ,of hoe je het ook doen wilt ,je steekt de antenne in het gat de volgende ernaast tot je een heel bosje hebt dan rol je dat enigzins op in een ronde vorm ,en je hebt maximaal bereik en minimaal verlies .Groeten van Jan de visserReageer
Webbies Forumindex Footer
Collapse




Reageer