hoeveelheid gevangen kilo's

Collapse
X
 
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts
  • Gerrit Bakker
    beveiligings specialist

    • 09-11-2003
    • 9795
    • Rijssen

    hoeveelheid gevangen kilo's

    hallo zeg, als ik zo de resultaten in het wedstrijd forum lees dan denk ik
    "in wat voor water vissen jullie eigenlijk?".
    De kilo's vliegen je hier om de oren 10 Kg, 23 Kg, 72 Kg enz. terwijl wij vaak al blij zijn met een kilo of 2 a 3, maar vaak wordt er al gewonnen met nog geen 2 Kg.
    Nu kan het natuurlijk aan de vissers bij onze vereniging liggen, maar daar zitten toch ook vissers bij die zelfs internatonaal geen slecht figuur slaan.
    Is de visstand bij ons in het oosten dan zo slecht, zit er bij jullie zoveel vis of hebben ze een andere manier van vissen of gewoon andere weegschalen oid.
    Zelfs als ik hier een hele dag zit te vissen in het kanaal kom ik hooguit niet verder dan een kilo of 10 maar vaak veel minder, om maar te zwijgen over een wedstrijd van 2,5 uur.
    Hoe doen ze dat toch?

    suc6

    Gerrit Bakker
    21 juni 2014: de Belgen verslagen in Oldenzaal
    4 juli 2015: de Belgen verslagen op hun eigen Bieswater te Putte
    2 juli 2016: de Belgen verslagen bij Blauforlaet
    30 juni 2018: de Belgen ...........
    6 juli 2019: bijna gewonnen op 't witven
    4 juli 2020: De Belgen durfden niet
    12 juni 2021: De Belgen al bij de grens een retourtje gegeven
  • minimus
    Specimen Hunter
    • 19-03-2003
    • 1203
    • Tilburg

    #2
    Je geeft het verschil zelf al aan Gerrit. Je vist op het kanaal en dat is wezenlijk anders dan de kilo's vissen die hier gemeld worden uit de (overwegend) te volle vijvers. Ze doen dat dus niet beter dan jou want jij vangt hier na enige oefening ook 40 kg of meer. Ik vis hier ook op het Wilhelminakanaal en dan mag je met 10 kg al dik tevreden zijn en ik beschouw mezelf toch als een redelijke visser. Ga ik naar het water van onze club waar vorig jaar nog 1500 kg Ysselmeerbrasem ingeknikkerd is dan is in deze tijd van het jaar 50 kg normaal. Daarmee niet gezegd dat iedereen dat vangt want goed brasemvissen is, zoals ik vaak aan de waterkant zie, niet aan iedereen besteed.
    Het vangen van één brasem is geen kunst, maar van 50 kg misschien toch wel !!???
    Misschien eens een weekendje afzakken naar het zuiden en zien hoe het hier gaat !!!
    As long as the heart beats in me, a fisherman it is that I shall be.

    Reageer

    • miracoli
      http://www.lichtletter.be
      • 24-05-2003
      • 222
      • Kortemark

      #3
      Inderdaad Gerrit,
      je zou er bijna een minderwaardigheidscomplex van gaan krijgen.
      Maar dat hoeft niet, het is zoals Minimus beschrijft hoe voller de vijver, hoe meer vis je kunt vangen.
      Toch zou ik ook graag wel eens zo'n grote 50 kg vis vangen.
      http://www.sadoradesigns.be

      Reageer

      • beelen
        Frequent aanwezig
        • 22-09-2004
        • 180
        • tienen

        #4
        hallo gerrit zoals je hebt gelezen vang ik wel altijd mijn kilotjes , maar dit gebeurt wel altijd op vijvers niet op kanalen hoor en der zit dan ook veel brasem op de putte waar ik wedstrijden ga vissen
        groeten bart
        vissen is niet mijn hobby maar mijn leven ??

        Reageer

        • Theo de Kreij
          VOERBOER
          • 03-06-2003
          • 2345
          • Zoetermeer

          #5
          Zij de kilo's, wij de stuks. Als wij 5 kilo Voorn hebben en je zou de stuks omrekenen naar kilo Brasems, dan kreeg je met 2 man het net nog niet uit het water. Met 5 kilo Voorn heb ik het ook erg naar mijn zin gehad overigens.
          Mvrgr,

          Theo de Kreij.

          ********************************
          Teamcaptain Marcel v/d Eynde Nederland
          ********************************

          www.peche-tackle-europe.com

          Reageer

          • Eduard
            Moderator
            • 11-08-2004
            • 3278
            • Sappemeer

            #6
            Ik ga toch liever voor die grote, vette, bruine zesponders Theo...

            Ik krijg er echter geen minderwaardigheidscomplex van. Ik wil de vijvervissers wel eens aan het werk zien op bijvoorbeeld de IJssel, het Amsterdam-Rijnkanaal of Prinses Margrietkanaal. Ieder heeft zo zijn eigen visplek. De Belgen zijn jaloers op onze openbare wateren omdat zij zich moeten 'behelpen' met vijvers en (hollands ) gekweekte IJsselmeerbrasem en wij zijn jaloers op de kilo's die zij eruit slepen, terwijl wij moeten zweten en peuteren en al blij zijn met 5 kg.

            En wat mij altijd opvalt....als iemand alleen heeft gevist vangt ie altijd meer... %)
            groet,
            Eduard

            Reageer

            • Gerrit Bakker
              beveiligings specialist

              • 09-11-2003
              • 9795
              • Rijssen

              #7
              Zelfs bij 5 kilo voorn wil ik wel een gat in de lucht springen.
              Vanavond weer een wedstrijd gehad en ik heb met pijn en moeite 14 voorns weten te vangen.
              Hierbij heb ik dus echt alles uit de kast moeten halen als 3 voerplaatsen, boven in het water een paar weg vangen, op half water een paar weg vangen, een paar van de bodem gehaald en een enkele onder de kant weten te haken.
              Verder gevist met pinkies, grote maden, casters, pieren, gesmeerd met lever enz.
              Dus telkens een paar visjes vangen en als het weer stil viel maar weer wat anders proberen, er weer een paar vangen en weer iets anders.
              Mijn buurman vondt het allemaal veel te veel wijzigingen en bleef tegen de bodem vissen of kort onder de kant maar ving er maar een een stuk of 5 a 6 de andere buurman probeerde eerst de zelfde manier als ik, maar kreeg maar 1 keer beet, voor de rest gokte hij op een flinke brasem, maar geheel niets, nog iemand verder op een perfecte plaats tussen het riet plompbladen tot op een meter of 5 dus hier moesten een paar voorns te vangen zijn, hij bleef steken op 8 visjes nog verder op iemand met 18 visjes maar slechts 180 gram. (ja wij gebruiken in sommige wedstrijden zelfs leefnetten met extra fijne mazen om te voorkomen dat de vis gewoon door de mazen kan zwemmen) !@#$ !@#$ !@#$

              Resultaat de winnaar iets meer dan 1700 gram met 1 flinke brasem en wat kleintjes, nr. 2 iets meer dan 1400 gram, nr 3 1040 gram met 20 vissen en ik vierde met 930 gram.
              Kun je je mijn vraag voorstellen bij dit soort resultaten?

              suc6

              Gerrit Bakker
              21 juni 2014: de Belgen verslagen in Oldenzaal
              4 juli 2015: de Belgen verslagen op hun eigen Bieswater te Putte
              2 juli 2016: de Belgen verslagen bij Blauforlaet
              30 juni 2018: de Belgen ...........
              6 juli 2019: bijna gewonnen op 't witven
              4 juli 2020: De Belgen durfden niet
              12 juni 2021: De Belgen al bij de grens een retourtje gegeven

              Reageer

              • Eduard
                Moderator
                • 11-08-2004
                • 3278
                • Sappemeer

                #8
                Ik kan me dat helemaal voorstellen, Gerrit. Degene die één dikke brasem vangt is winnaar. Dat heeft meer te maken met geluk dan met wijsheid. Op het ogenblik is bijna zonder uitzondering elke wedstrijd zo'n wedstrijd. Het zijn van die wedstrijden die er normaal gesproken 'gewoon bij horen en snel mag vergeten', maar dat is nu niet meer mogelijk. Dat is frustrerend, helemaal als jij diegene met die ene grote brasem niet bent .... maar toch, dat is de sport.
                Ikzelf probeer toch altijd te vissen op die ene grote jonge die voorbij komt. Voorntjes pikken is een leuke bezigheid, daar wil ik niets negatiefs over zeggen, maar ik heb mij nu eenmaal toegelegd op het feederen en dat heb ik met name gedaan om op brasem te vissen. Ik heb mij bewust deze beperking op gelegd en daar krijg ik met de wedstrijden van nu de rekening van gepresenteerd, maar dat neem ik voor lief. Ik kan ook de vaste stok pakken of met de feeder op voorn gaan, maar de volgende keer is het weer andersom, daar ben ik van overtuigd!

                groet,
                Eduard

                Reageer

                • tester
                  Maas en Waal visser
                  • 06-03-2004
                  • 2596
                  • Son

                  #9
                  Hallo Eduard

                  als je alleen bent aan de waterkant vang je ook meer omdat de vis verder geen keus heeft
                  gr Gerard

                  Reageer

                  • Eduard
                    Moderator
                    • 11-08-2004
                    • 3278
                    • Sappemeer

                    #10
                    Da's ook waar, maar wie controleert dat ?
                    groet,
                    Eduard

                    Reageer

                    • Ton
                      Frequent aanwezig
                      • 13-11-2003
                      • 126

                      #11
                      Hallo

                      Ik vis regelmatig op vijvers tussen de 2 en 10 kilo is normaal met uitschieter naar 15 kilo. Zal ooit wel eens de 20 kilo hebben gehaald. Echter vangsten van 40 of 50 kilo zijn bij mijn weten zelfs niet met wedstrijden op onze vijver gehaald. Zeker de afgelopen 4 jaar niet

                      Groetjes Ton

                      Reageer

                      • Slafes
                        Sportvisser
                        • 31-01-2003
                        • 844
                        • Leuven

                        #12
                        2 dagen gevist wanneer het snikheet was. Zat een man of vijf op de vijver, ik heb op 3,5 uur op dag 1 zo'n 55 brasems gevangen en 4 voorns. Brasem van 1 kilo tot meer dan 2 kilo. Reken zelf maar uit. Dag 2 waren het 61 brasems, zelfde gewicht, zelfde tijd.

                        Was de enige op de vijver die iets ving, en de rest jaloers kijken. Maar ja, als je niet weet hoe je moet vissen kom je nergens, maar die gewichten zijn best haalbaar als er niet zoveel volk op de vijver zit en je niet op maandag of dinsdag gaat vissen wanneer er 100 man heeft gezeten.

                        Moet toegeven, die twee dagen van vorige week, heb nog nooit zoveel gewicht gevangen.
                        http://www.wandelendetakken.be

                        Reageer

                        Working...