Waar is de brasem??

Collapse
X
 
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts
  • feeder
    Komt net kijken
    • 10-07-2003
    • 72

    Waar is de brasem??

    De laatste paar weken geen brasem meer gevangen !@#$
    zelfs op de Waal niet
    is dat overal zo???

    gr Hans
    eat...sleep...go fishing. :fish: :fish: :fish:.... :worm:

    http://www.hsvonsgenoegen.com
    *
    http://www.sportvissen.eigenstart.nl
  • pastoor
    ...

    • 02-02-2003
    • 1118
    • Drongelen

    #2
    Moeilijk te zeggen!!
    Ik zat gisteren aan de Maas en ving meestal voorn.
    Geoonlijk zo van rond de 15 a 20cm en een stuk of vier van rond de 30cm.
    En dan midden in de sessie zonder iets te veranderen ving ik drie brasems achter elkaar van rond de 45 cm.
    Daar na weer allemaal voorn.
    Waarom weet ik ook niet????

    Reageer

    • Vissport
      Sportvisser
      • 07-01-2004
      • 756
      • Maasbracht

      #3
      Gisteren eens geweest kijken naar een wedstrijd in maasbracht, 25 man en geen enkele brasem is er gevangen.Er werdt gevist met de feeder. Wel 3 kleine baarsjes en 1 voorn, dat was alles met 25 vissers.

      Vandaag geweest kijken , naar een wedstrijd in maasbracht, wel veel kleine voorns en 1 alver, maar geen enkele brasem , en deze keer niet op de maas maar op het kanaal, juist voor de sluis van maasbracht. Vandaag was er 13 man.

      Een visser met de feeder ving wel een aantal kleine brasems, maar die zat op grote afstand gescheiden van de wedstrijdvissers.Hij viste ook op het zelfde kanaal. :?
      www.pa3gju.nl
      Beste groeten.

      Reageer

      • Gerrit Bakker
        beveiligings specialist

        • 09-11-2003
        • 9795
        • Rijssen

        #4
        Vandaag naar het Twente kanaal bij Eefde geweest, normaal valt hier toch wel de nodige brasem te vangen, maar vandaag knudde.
        Slechts 3 baarsen van rond de 20 cm en 1 baarsje van 7 cm.
        Ook geen enkel voorntje, wel nog 2 x een zeer snelle aanbeet gehad, waarbij aanslaan totaal geen zin had zo snel was het weer voorbij.
        Van alles geprobeert, maden, casters, pieren, mais, maar alleen met pieren waren tenminste deze baarsen nog te vangen.
        Zelfs de Pos liet het afweten volgens mij moet het dan toch wel heel erg slecht zijn.
        Maar we hebben de eerste nachtvorst weer gehad, en meestal is dat in mijn ogen de slechte voorbode.
        Tenminste we hebben altijd 1 wedstrijd welke valt of staat met nachtvorst.
        Is er nog geen nachtvorst geweest dan kun je hier nog best een 30 of 40 voorntjes vangen met af en toe een brasem.
        Heeft het gevroren dan kun je rustig thuis blijven je vangt gewoon helemaal niets. Als we dan met de hele ploeg aan het water wordt er gewoon niets gevangen niet dicht bij niet op 13m niet op 30m in de diepere geul en ook niet op 50 of 60m.
        De winnaar vorig jaar was tevens de enigste die 1 vis had gevangen.
        Ik geeft het altijd op het vriezen (dus temperatuur van het water), maar wellicht heeft iemand anders een betere verklaring

        suc6

        Gerrit Bakker
        21 juni 2014: de Belgen verslagen in Oldenzaal
        4 juli 2015: de Belgen verslagen op hun eigen Bieswater te Putte
        2 juli 2016: de Belgen verslagen bij Blauforlaet
        30 juni 2018: de Belgen ...........
        6 juli 2019: bijna gewonnen op 't witven
        4 juli 2020: De Belgen durfden niet
        12 juni 2021: De Belgen al bij de grens een retourtje gegeven

        Reageer

        • Fishbone
          Vaste stok & Feeder
          • 14-07-2004
          • 217
          • Ridderkerk

          #5
          Als de watertemperatuur in een korte tijd zeer snel daalt (door bv nachtvorst), en het water daarbij ook nog eens onder de 12 graden Celcius komt dan gaan bij alle witvissoorten de bekken 'op slot'. Is daarbij de luchtdruk laag, en ook nog eens instabiel dan kan je beter thuis blijven. Ik heb deze weersinvloeden in het verleden goed in de gaten gehouden, en kon bijna van tevoren voorspellen of het een goede, of slechte dag ging worden qua visserij.
          Bij de met name grotere vissoorten zoals brasem, karper, winde, enz, merk je deze 'omslag' het best. Met enige tijd rustig, en stabiel weer (dus zonder grote temperatuur-, en luchtdruk schommelingen) gaat men pas weer beter vangen. De warmere, en koude waterlagen zijn dan weer wat 'gemengd', en moet men de vis in de regel dieper zoeken dan in de zomerperiode. (De temperatuur is op diep water bij de bodem het 'warmst') Er zijn natuurlijk altijd dagen dat bovenstaand verhaal niet op gaat, en de dikke vis 'overal' te vangen is, en dat maakt het sportvissen juist zo leuk.

          Fishbone.
          Groeten,

          Fishbone

          Reageer

          • tester
            Maas en Waal visser
            • 06-03-2004
            • 2596
            • Son

            #6
            Hallo Fishbone

            Daar ga ik volledig in mee
            in de winter van 2002 - 2003 hebben mijn broer christ en ik elke week eenmaal op verschillende plaatsen gevist om te kijken waar die brasem nog te vangen was
            daar ging dan eerst al onder het snoekbaarsvissen een onderzoek met de dieptemeter aan vooraf
            en ik heb opgeschreven
            plotslinge weerverandering beet is minder
            een dag of drie het zelfde weer ook al staat de wind verkeerd (zuidwest vind ik het best ) vis bijt
            hoe kouder hoe dieper op het zandgat van 8 tot 15 m diep voor 1,5 kg brasem
            op de maas heb je vele kribben een paar daarvan vang je in de nering tot midden inde winter grote brasem
            gr Gerard

            Reageer

            • Jan Broess
              Specimen Hunter
              • 21-09-2003
              • 1131
              • Nieuwegein

              #7
              Ik geef de schrijvers van de twee laatste berichten gelijk. <<<Oeps, Tester was me voor >>>
              Bij sterke temperatuurdalingen kun je het vergeten. Heb ik meermalen ondervonden. Nu weer een harde les erbij gekregen. De vis liet zich gisteren finaal afweten. In de wedstrijd van 25 man vingen er maar 2 vissers vis. Er was zelfs de winnaar die liefst 2 vissen had!!! 1 dikke brasem en 1 mooie voorn. Hoe is het mogelijk?! Het is ook een grote geluksvogel van de club. De andere had 1 piepklein visje. Verder had de rest niks! (sommigen wel een vis verspeeld)

              Ik zelf had ook niks. Ik kreeg nog wel 1 mooie beet, had enkele seconden contact met de vis, waarschijnlijk baars van 20 cm, maar schoot helaas los. Dat was 25 minuten na aanvang en toen dacht ik echt dat ik nog wel enkele beten kon krijgen, maar nee. Ik bleef maar schrapen. Ik kreeg nog wel 1 dipje te zien maar aanslaan kon niet meer...

              Er kwam een bekende grijnzend langslopen en zei dat je toch niets vangt, vandaar dat hij niet meedoet!!
              Je zit maar in de kou te hopen dat je nog 1 beetje krijgt...


              [Gewijzigd door Jan Broess op 10-18-04 at 10:25 AM]
              Greetz,
              Jan Broess

              www.devaartposcar.nl

              Reageer

              • Frits
                gebruiker
                • 22-07-2004
                • 231
                • Papendrecht

                #8
                Afgelopen zondag een clubwedsrijd gevist op het Wantij in Dordrecht, dit is een riviertje tussen de boven en beneden merwede in. Het water is een typisch feederwater, maar gezien de slechte vangsten van de afgelopen weken daar kozen veel vissers voor de vaste stok, en je raad het al alleen de vaste stokvissers hebben (een enkele) brasem gevangen, de feederaars slechts kleine vis met een enkele maatvoorn er tussendoor.
                De kleine vis is dus wel superactief, de grote vis niet, uitgezonderd de baarzen natuurlijk.

                Volgens mij is er bij ons nog geen nachtvorst geweest, dus van een snelle daling van de watertemperatuur is geen sprake. Ook op de merwede en Lek zijn de vangsten teruggelopen, toch heb ik niet de indruk dat de vis al naar het binnenwater is getrokken, ook daar zijn de vangsten niet super te noemen.

                Het gedrag van de vissen is nu eenmaal niet voor 100% te voorspellen, zou vissen niet saai zijn als we dat wel konden??????

                Reageer

                • Gerrit Bakker
                  beveiligings specialist

                  • 09-11-2003
                  • 9795
                  • Rijssen

                  #9
                  Ik kijk altijd naar de visstand bij een rivier vlak bij (de Regge)
                  Voor een stuw verzameld zich aan het eind van de zomer altijd zeer veel kleine vis.
                  Je moet dan denken aan een strook van ongeveer 2m breed en een lengte van 40 a 50m.
                  Deze strook is zwart van de vis welke allen met de kop in de stroming staan.
                  In het begin kun je vollop van deze vis vangen (vooral voor de kinderen prachtig) maar ook voor vaders, want hier zit dan ook veel grote baars (mijn grootste 43 cm)
                  Echter deze vis reageerd op een gegeven moment niet meer op je made, je kunt hem er rustig tussen gooien, ze kijken er zelfs niet naar en alleen met veel beweging is er nog 1 te vangen.
                  Vaak is dit een voorbode, want plots zijn ze van de ene op de andere dag allemaal verdwenen en als ze weg zijn dan kun je er gif op in nemen het wordt moeilijk om nog vis te vangen.
                  Ik heb zondagmiddag gekeken en inderdaad geen vis meer te zien, dus nu maar hopen dat we dan een paar rustige dagen krijgen en dat tester gelijk heeft.

                  suc6

                  Gerrit Bakker


                  [Gewijzigd door gerrit Bakker op 10-18-04 at 05:26 PM]
                  21 juni 2014: de Belgen verslagen in Oldenzaal
                  4 juli 2015: de Belgen verslagen op hun eigen Bieswater te Putte
                  2 juli 2016: de Belgen verslagen bij Blauforlaet
                  30 juni 2018: de Belgen ...........
                  6 juli 2019: bijna gewonnen op 't witven
                  4 juli 2020: De Belgen durfden niet
                  12 juni 2021: De Belgen al bij de grens een retourtje gegeven

                  Reageer

                  • tester
                    Maas en Waal visser
                    • 06-03-2004
                    • 2596
                    • Son

                    #10
                    Hallo Frits

                    mag ik het zo vertalen als het herfst is moet je supper licht vissen
                    en dat kan alleen met een dobber
                    gr Gerard

                    Reageer

                    • Frits
                      gebruiker
                      • 22-07-2004
                      • 231
                      • Papendrecht

                      #11
                      Ben het 100% met je eens tester, ik kijk alweer uit naar de havenvisserij die begint hier over twee weken. Lekker met een scherp afgesteld dobbertje op de voorn.

                      Reageer

                      • pastoor
                        ...

                        • 02-02-2003
                        • 1118
                        • Drongelen

                        #12
                        Op de Maas is de brasem in ieder geval nog goed te vangen!!
                        Denk niet dat even wat minder betekent dat het voor het hele jaar gedaan is.
                        Vorig jaar waren er ook periodes dat er bijna geen brasem te vangen was, terwijl een paar weken later het weer goed raak was met de grote brasem.

                        Vannavond ben ik twee uurtjes geweest en had 21 stuks, ik denk 9 a 10 kg.
                        Er zaten zeker een stuk of 6 leuke brasem bij.
                        Zaterdag gaan we met een aantal in Heusden bij de brug, ben benieuwd of dat het dan nog steeds het zelfde is.

                        Reageer

                        • feeder
                          Komt net kijken
                          • 10-07-2003
                          • 72

                          #13
                          Bedankt voor alle reactie`s

                          gr Hans
                          eat...sleep...go fishing. :fish: :fish: :fish:.... :worm:

                          http://www.hsvonsgenoegen.com
                          *
                          http://www.sportvissen.eigenstart.nl

                          Reageer

                          • feeder
                            Komt net kijken
                            • 10-07-2003
                            • 72

                            #14
                            vandaag weer eens op de Waal wezen vissen
                            en mijn vrienden waren er weer grote dikke brasems



                            groeten Hans
                            eat...sleep...go fishing. :fish: :fish: :fish:.... :worm:

                            http://www.hsvonsgenoegen.com
                            *
                            http://www.sportvissen.eigenstart.nl

                            Reageer

                            • † Frederik de Belder
                              [IN MEMORIAM] Kom maar ff voorbij
                              • 13-01-2003
                              • 5730
                              • Niel (België)

                              #15
                              Hoi Hans,

                              Mooie vis en mooie achtergrond, maar ne lelijke vent. (Grapje).
                              Groetjes Freddy

                              ********************************
                              * Teamlid "Dierenvriend" België *
                              ********************************
                              http://www.freewebs.com/dendierenvriend/index.htm

                              http://users.telenet.be/dekarperniel/Home/Home.htm

                              http://www.visserslatijn.nl/forum/album.php?u=892

                              Reageer

                              Working...